ВО "Свобода"

ENG

5 квітня
Рівненська обласна організація ВО "Свобода" вимагає заборонити приватизацію культових споруд в Україні
Рівненська обласна організація ВО "Свобода" вимагає заборонити приватизацію культових споруд в Україні

Із початком гібридної російсько-української війни в нашій державі, і зокрема на Рівненщині, стрімко зросла кількість релігійних конфліктів навколо культових споруд православ'я. Очевидно, що російські найманці таким чином намагаються роз'єднати український народ та Україну і вчергове дестабілізувати ситуацію в нашій країні.

УПЦ МП, що перебуває у канонічній єдності із російською православною церквою провокує безкінечні релігійні конфлікти з метою розколу українського суспільства та недопущення створення єдиної Української помісної церкви з центром у Києві. Окрім того в своїх молитвах та проповідях священики УПЦ закликають вірян молитись за Росію, за славу "руского оружія" та з хрестом на грудях і зі зброєю в руках благословляють терористів на кровопролитну війну. В таких умовах дії цього структурного підрозділу російської православної церкви становить загрозу національній безпеці України.

Український народ та релігійні громади Рівненщини гостро відреагували на підривну діяльність служителів московського патріархату переходом із парафій УПЦ МП до УПЦ КП. Поруч з тим підлеглі так званого патріарха Кирила всіляко намагаються зберегти свій вплив на українців та нашу державу. Основним інструментом у цій боротьбі стає штучне створення конфліктів, шляхом привласнення релігійних споруд, що належать вірянам.

Яскравим прикладом таких дій є спроба рейдерського захоплення приміщення храму в селі Птича Дубенського району, де більше 90% вірян висловили своє бажання перейти до Київської парафії. Саме з цієї причини уже протягом кількох років місцеві прихожани не можуть зайти до свого храму та піддаються постійним напад з боку приїжджих "послушників" московського патріархату спортивної зовнішності.

Рівненська обласна організація ВО "Свобода" висловлює свою підтримку релігійній громаді села Птича та вимагає від Верховної Ради України заборонити приватизацію культових споруд в Україні. Таким чином вдасться уникнути подальших релігійних конфліктів і стабілізувати ситуацію на Рівненщині та у державі.

Прес-служба Рівненської обласної організації ВО "Свобода"