ВО "Свобода"

ENG

15 березня 2017
Олексій Бучинський закликав СБУ розслідувати факти проведення на Рівненщині сепаратистських форумів
Олексій Бучинський закликав СБУ розслідувати факти проведення на Рівненщині сепаратистських форумів

15 березня 2017 року, під час роботи президії обласної ради, голова Рівненської обласної організації ВО "Свобода" Олексій Бучинський звернувся до представників СБУ із вимогою розслідувати факти проведення в області так званих автономістських, а по суті сепаратистських, форумів.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року на Рівненщині відбулися дві спроби проведення нібито децентралізаційних форумів. Зокрема, 29 вересня поблизу Рівного відбулася спроба проведення "Форуму місцевих депутатів Рівненської та Житомирської областей". Організатором цього заходу був вже відомий для СБУ фігурант справи про підкуп українських політиків за російські кошти Дулапчій Владислав Іванович (youtu.be). Координував же організацію форуму на Рівненщині депутат Варашської міської ради Сергій Денега. Проте його проведення зірвали активісти з проукраїнських сил.

Однак вже 25 жовтня цей форум все ж відбувся. Факт його проведення засоби масової інформації, підконтрольні Російській Федерації використали у для створення пропагандистських матеріалів. Вже наступного дня зі сторінок популярних російських видань та тамтешніх телеекранів пропагандисти розповідали про вимогу жителів Рівненщини відновити економічні зв'язки країнами СНД, перш за все, з Росією та змінити унітарний устрій держави на федеративний.

"Нащодавно ми отримали достовірну інформацію, стосовно того, що одним із місцевих координаторів проведення цих форумів був депутат Вараської міської ради Сергій Денега. Саме він, наприкінці минулого року, запрошував до участі в "обговоренні інноваційною громадською організацією" питань легалізації видобутку бурштину. По факту ж проведення цього форуму було організовано за кошти з Російської Федерації, де його висвітили, як форум за відновлення економічних зв'язків з Росією. Тому прошу Службу безпеки України взяти ці матеріали до відома, провести відповідне розслідування, а у випадку підтвердженні інормації притягнути до відповідальності осіб причетних до зазіхання на державний лад і територіальну цілінісність України", - зазначив свободівець Олексій Бучинський.

Прес-служба Рівненської обласної організації ВО "Свобода"