ВО "Свобода"

ENG

18 квітня 2017
На Рівненщині націоналісти вшанували пам'ять героїв битви під Гурбами
На Рівненщині націоналісти вшанували пам'ять героїв битви під Гурбами

18 квітня 2017 року активісти Рівненської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" на чолі із лідером партії Олегом Тягнибоком та головою обласної організації Олексієм Бучинським вшанували пам'ять героїв битви під Гурбами.

Щорічно тисячі націоналістів зі всієї України, зокрема Рівненщини, Тернопільщини та Волині відвідують урочище Гурби для того аби віддати данину пам'яти загиблим повстанцям та замордованим жителям навколишніх сіл. Сімдесят три роки тому, на цьому місці у нерівний бій вступили загони вояків УПА проти військ НКВС. У результаті масштабного чотириденного бою повстанці втратили близько сотні вояків загиблими та ще кількасот пораненими, однак все ж вийшли з оточення та знищили кілька тисяч "енкаведистів" та п'ять танків. Протягом декількох наступних діб війська НКВС спалили найближчі села Гурби та Антонівці, разом із майже двома тисячами місцевих мешканців.

Олексій Бучинський
Олексій Бучинський

Голова Рівненської обласної "Свободи" Олексій Бучинський зазначив, що вже кілька десятиліть, на третій день Великодня жителі найближчих областей вшановують пам'ять тих воїнів, які боролися за незалежну українську державу. Свободівець відзначає важливість того, що сьогодні в урочищі Гурби перебуває багато молоді, адже тут функціонує музей-криївка, Свято-Воскресенський Гурбенський монастир, однак маємо добиватися того, аби вшанування пам'яти повстанців відбувалося на національному рівні.

У Свято-Воскресенському Гурбенському монастирі
У Свято-Воскресенському Гурбенському монастирі

"Це місце святе для кожного націоналіста, адже саме тут відбувся один із найбільших боїв, де воякам УПА вдалося дати відсіч військам НКВС. Символічно, що днями на Полтавщині, ми вшановували пам'ять наших бійців, які віддали свої життя в московсько-українській війні на Донбасі. Серед них був і наш прихильник Антон Цедік, який мав псевдо "Еней". Таке ж псевдо мав Петро Олійник ‒ командувач округи ОУН, який сімдесят три роки тому загинув тут, в урочищі Гурби. Символізм тут у тім, що наші сучасні герої набираються на Гурбах духу, відваги та повстанської сили, для того аби захищати українську землю.

Звісно прикро, що вже три роки після Революції Гідности вшанування героїв гурбенської битви не вийшло на загальнонаціональний рівень, а й досі лишається регіонального масштабу. Про подвиг під Гурбами варто знімати фільми та поширювати націоналістичну ідею серед молоді, аби виростити покоління, здатне захистити українську державу" - зазначив лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок.

Прес-служба Рівненської обласної організації ВО "Свобода"