ВО "Свобода"

ENG

18 червня 2017
На Рівненщині свободівці на чолі із Олегом Тягнибоком вшанували козаків, полеглих у битві під Берестечком
На Рівненщині свободівці на чолі із Олегом Тягнибоком вшанували козаків, полеглих у битві під Берестечком

18 червня 2017 року в Свято-Георгіївському чоловічому монастирі, що в селі Пляшева на Рівненщині, відбулися церковні урочистості з нагоди 366-ої річниці битви під Берестечком. Разом із тисячами жителів Рівненської та Волинської областей чин героїчних козаків вшанували й націоналісти на чолі із лідером Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олегом Тягнибоком, заступником голови партії Олегом Панькевичем, керівником Рівненської обласної організації Олексієм Бучинським та головою Волинської "Свободи" Анатолієм Вітівим.

Після літургії за загиблими героями битви під Берестечком та українськими захисниками, полеглими за незалежність України на Донбасі, яку очолив Святійший Патріарх Філарет, відбулося покладання квітів до пам'ятника козакам та селянам-повстанцям і виступи колективів народної творчості, котрі прибули до заповідника "Козацькі Могили" зі всієї України.

Вшанування героїв битви під Берестечком
Вшанування героїв битви під Берестечком

Після цього до присутніх звернувся лідер "Свободи" Олег Тягнибок: "Цьогоріч відзначаємо соту річницю української революції та 75-річчя від заснування Української Повстанської Армії. Тому 2017-й у певному сенсі є роком надії для українців. Уся нація сподівається, що нинішня складна ситуація в державі скоро зміниться на краще ‒ й ми нарешті матимемо справжню українську Україну. І я переконався, що в нас таки є надія, побачивши тут, на козацьких могилах, певний символ: лелека звив гніздо та вивів лелеченят на козацькій церкві ‒ Свято-Георгіївському монастирі.

Лелече гніздо на козацькій церкві
Лелече гніздо на козацькій церкві

Берестечко ‒ це місце сили, мужності та справжнього українського духу. Саме цей дух нині нам потрібен для боротьби за велику Україну. І я хочу, аби ми були останнім поколінням, яке бореться за Україну, а наші діти та внуки вже жили в могутній національній українській державі".

Біля козацької церкви
Біля козацької церкви

Переконаний у беззаперечній перемозі українців у війні на Донбасі й голова Рівненської обласної організації ВО "Свобода" Олексій Бучинський: "Бачимо, що історія повторюється. Знову, як і впродовж кількох минулих століть, Україну хоче загарбати Російська імперія ‒ імперія шовінізму та ненависти. Нині нам необхідно зробити все можливе, докласти усіх зусиль для того, аби перемогти окупанта. Потім же необхідно створити такі умови, за яких наші нащадки зможуть розбудувати Україну у велику суверенну країну".

Під час заходів у Берестечку
Під час заходів у Берестечку

Прес-служба Рівненської обласної організації ВО "Свобода"