ВО "Свобода"

ENG

8 вересня 2017
Рівненські свободівці виступили на захист прав військових та добровольців
Рівненські свободівці виступили на захист прав військових та добровольців

Під час чергового засідання Рівненської обласної ради фракція ВО "Свобода" домоглася впровадження рішення про надання статусу ветерана війни добровольцям.

Варто нагадати, що прийняття такого рішення, разом із представниками "Правого сектору" та "Національного корпусу" свободівці ініціювали ще рік тому, однак, протягом року органи виконавчої влади так і не змогли його імплементувати. Саме тому, з подання представників добровольчих батальйонів, депутати-свободівці домоглися на сесії представлення звіту уповноважених представників Рівненської ОДА та територіяльного управління юстиції про хід виконання цього рішення. Лише після цього 7 вересня 2017 року органи юстиції провели державну реєстрацію рішення.

"Зважаючи на таку малу ефективність виконання нашого рішення бачу сенс звернутися до голови Рівненської ОДА та Міністра юстиції України із клопотанням про притягнення до відповідальності осіб винних у цьому", - зазначив голова фракції ВО "Свобода" Олександр Савчук.

Окрім того за ініціятиви свободівців цього ж дня обласна рада звернулася до Генеральної прокуратури України з клопотанням про справедливе та об'єктивне розслідування справи учасників російсько-української війни Олександра Горбачова, Олексія Комонова, Івана Власюка та Сергія Стрільця.

Напередодні військовослужбовців на Рівненщині затримали співробітники спецпідрозділу "КОРД" та етапували приватним авіатранспортом до СІЗО на території Луганської області, де вони перебувають й нині.

"Наших захисників звинувачують у вбивстві сина луганського бізнесмена та члена нині забороненої "Комуністичної партії України" Володимира Куницького. З вільних джерел відомо. Що він, разом зі своїми однопартійцями причетний до фінансування створення так званої Луганської народної республіки.

Горбачов, Комонов, Васюк та Стрілець ‒ доблесні воїни та гідні захисники України. Криманльне ж провадження проти них ‒ чергове переслідування українських партіотів. Тому ми вимагаємо зміни територіальної підсудності з Луганщини на місто Київ та проведення справді об'єктивного розслідуваня", - зазначив голова Рівненської обласної організації ВО "Свобода" Олексій Бучинський.

Прес-служба Рівненської обласної організації ВО "Свобода"