ВО "Свобода"

ENG

26 листопада 2017
Легендарна упівка Ольга Ільків представила у Рівному свою збірку поезій
Легендарна упівка Ольга Ільків представила у Рівному свою збірку поезій

26 листопада 2017 року на запрошення об'єднання українок "Яворина" у Рівному відбулася зустріч із зв'язковою Романа Шухевича Ольгою Ільків. У обласній науковій бібліотеці упівка представила свою збірку поезій "У тенетах закриток" та поділилася із присутніми історією свого життя і становлення, як особистості.

Легендарна зв'язкова розповіла про свою складну боротьбу з комунізмом у підпіллі, нелегку долю багатьох інших повстанок та трагедії, що спіткали її у молоді роки. Найбільш жалобними моментами для неї стали втрата побратимів та чотирнадцяти років розлуки із дітьми, які провела у совєцьких таборах. Однак, пані Ольга все ж пережила тортури, ув'язнення та розлуку, повернулася із заслання, возз'єдналася із родиною, дочекалася падіння тоталітарної імперії, а нині є свідком боротьби за становлення незалежної України.

Багато з присутніх, звісно, цікавилися у Ольги Ільків, яким же все таки був головнокомандувач Української Повстанської Армії, на що пані Ольга відповіла: "Герої родяться в час героїчної епохи і ті, хто має влив на цю епоху вирішують долю народу, саме вони беруть відповідальність за все, що діється навколо них. Таким і був Роман Шухевич".

Ольга Ільків, Ірина Сех та Ольга Шустік під час автограф-сесії
Ольга Ільків, Ірина Сех та Ольга Шустік під час автограф-сесії

Також на зустрічі була присутня очільниця Всеукраїнського об'єднання "Яворина" Ірина Сех, яка розповіла про участь Ольги Ільків у роботі організації та українських жінок у боротьбі із мовсковськи окупантом більш ніж півстоліття тому та у сучасній Україні.

"Пані Ольгу ми запросили до нашої організації у найтяжчий момент, коли українські захисники зазнавали найбільших втрат на війні на початку 2015 року. В той час багатьох жінок була паніка: "Що робити?", "Чим допомогти нашим чоловікам?". Тоді прийшла пані Оля та розставила все на свої місця, окресливши головні завдання. Відтоді "Яворина" працює і в Донецьку, і в Харкові, і в Запоріжжі, і в Львові та Рівному. Ми плетемо сітки, йдемо з допомогою до поранених, сиріт та старенких ‒ туди де найбільше потрібна допомог жіночих рук", - зазначила Ірина Сех.

На завершення ж заходу керівниця Рівненського осередку "Яворини" Ольга Шустік подякувала пані Ільків за її відважний чин, довжиною у життя та неоціненний вклад у творення нової генерації української молоді.

Прес-служба Рівненської обласної організації ВО "Свобода"