ВО "Свобода"

ENG

19 лютого
Рівненські свободівці ініціюють офіційне визнання революційного стягу ОУН на території области
Рівненські свободівці ініціюють офіційне визнання революційного стягу ОУН на території области

Депутати фракції ВО "Свобода" у Рівненській обласні раді підготували проєкт рішення "Про використання революційного прапора ОУН на території області".

Вказаний документ визначає перелік дат пов'язаних із головними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам'яті українських героїв. У ці дні на щоглах будівель органів місцевого самоврядування, поряд із національним стягом буде розміщено і червоно-чорний. Окрім того депутати рекомендують всім керівникам підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, громадських об'єднань Рівненщини також вивішувати революційний прапор ОУН.

Історично для України червоно-чорний стяг ‒ це прапор країни, яка захищає свою цілісність від зазіхань одвічного ворога українського народу ‒ Росії, прапор, який окроплений кров'ю українських повстанців 40-50 років XX століття та героїв сучасності ‒ українських кіборгів, прапор ‒ який веде у бій українських патріотів проти російських окупантів.

Серед визначених дат підняття повстанського стягу є не лише загальнонаціональні, а й ті, що безпосередньо стосуються Рівненщини, зокрема день загибелі командира УПА-Північ Дмитра Клячківського (Клима Савура), день народження командувача УПА "Поліська Січ" Тараса Бульби-Боровця, річниця бою повстанців із нквдистами в урочищі Гурби та інші.

"Після прийняття такого рішення революційний прапор ОУН майорітиме на головній щоглі області ‒ поблизу адміністративної будівлі Рівненської обласної ради та обласної державної адміністрації. Такими діями ми не лише віддаємо данину пам'яті всім тим, хто поклав свої життя у боротьбі під червоно-чорними стягами, а й дамо чітку відповідь шовіністам та космполітам, що припускають, ніби українці відмовляться від своєї історії та національних героїв", - зазначив керівник Рівненської обласної організації ВО "Свобода" Олексій Бучинський.

До слова подібна ініціятива свободівців, ще минулоріч була підтримана у низці районів области, зокрема Рівненському, Костопільському, Острозькому та інших, однак через малодушність окремих ніби то патріотичних сил таке рішення двічі відхилила Дубровицька районна рада.

Прес-служба Рівненської обласної організації ВО "Свобода"