ВО "Свобода"

ENG

17 березня
Рівненські свободівці вимагають не допустити підривної діяльності УПЦ МП на території України
Рівненські свободівці вимагають не допустити підривної діяльності УПЦ МП на території України

З таким рішенням до Ради національної безпеки та оборони України та Служби безпеки України за ініціятиви свободівців звернулася Рівненська обласна рада під час чергового засідання.

В умовах військових дій російського агресора проти України на сході, анексії Криму та ведення гібридної війни, включаючи підривну діяльність по всій території України, основною стратегією ворога є ведення інформаційної війни. Основним же інструментом для таких дій є Українська православна церква, що знаходиться в канонічній єдності з РПЦ. Саме священослужителі цієї конфесії відомі на Рівненщині завдяки розповсюдженню сепаратиської літератури у селі Рясники Гощанського району та розпалюванні міжетнічної ворожнечі й спробі захоплення будівель храмів, зокрема у селі Птича і Рачин на Дубенщині чи, ймовірно, незаконною приватизацією пам'ятки архітектури ‒ церкви у селі Мнишин.

Олександр Савчук
Олександр Савчук

"Антидержавна діяльність представників УПЦ стала серйозним викликом національній безпеці України. Фактично ця повністю керована російським агресором структура активно використовується в інформаційній складовій війни, яку Російська Федерація вже четвертий рік веде проти України. Саме за сприяння УПЦ в Україні розповсюджується література виразно антиукраїнського спрямування, де спростовується агресія Росії, а війна на сході України подається як громадянська війна. Мало того, в своїх молитвах та проповідях священики УПЦ закликають вірян молитись за Росію, за славу "руского оружія" та з хрестом на грудях і зі зброєю в руках благословляють терористів та вбивць на кровопролитну війну. Тому вважаємо, що правоохоронні органи мають вжити всіх необхідних заходів для недопущення подальшої підривної діяльності Російської православної церкви через УПЦ", - зазначив ініціатор звернення голова фракції ВО "Свобода" у Рівненській облраді Олександр Савчук.

Прес-служба Рівненської обласної організації ВО "Свобода"