ВО "Свобода"

ENG

25 травня
Олександр Марченко презентував у Рівному законопроєкт "Про фахову передвищу освіту"
Олександр Марченко презентував у Рівному законопроєкт "Про фахову передвищу освіту"

25 травня 2018 року народний депутат України, голова ради Всеукраїнської асоціяції працівників вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації свободівець Олександр Марченко взяв участь у науково-практичній конференції "Професійне становлення особистості студента", що відбулася у Рівненському економіко-технологічному коледжі. Учасників читань привітав голова Рівненської обласної організації ВО "Свобода" Олексій Бучинський.

Під час виступу Олександр Марченко презентував основні положення авторського законопроєкту "Про фахову передвищу освіту", основні положення якого покликані захистити професійно-технічні навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації. Зокрема у проєкті йдеться про необхідність створення умов для залучення роботодавців до формування вимог щодо компетентности випускників фахової передвищої освіти, забезпечення місць практики для студентів та працевлаштування випускників.

"Українська освіта завжди була однією з найкращих у світі. Нині ми втрачаємо цю першість. Тому вважаю за необхідне провести якісні зміни, у першу чергу в галузі передвищої освіти. Зокрема, першочергово необхідно гарантувати достойну заробітну плату викладачам таких закладів та випускникам, які йдуть на своє перше робоче місце. Адже саме через відсутність гідних умов праці маємо шалений відтік трудових ресурсів за кордон. Держава першочергово має дбати про свого платника податків та створити всі умови для його роботи всередині країни", - зазначив Олександр Марченко.

До присутніх звернувся керівник Рівненської обласної "Свободи", заступник голови Рівненської облради Олексій Бучинський: "На місцевому рівні ми також захищаємо ваші права. Ще в березні обласна рада звернулася до вищих органів влади з вимогою переглянути принципи фінансування професійно-технічних та вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації державної форми власности. Адже не можна таку стратегічну для економіки та розвитку країни царину залишати без державного фінансування".

Прес-служба Рівненської обласної організації ВО "Свобода"