ВО "Свобода"

ENG

31 травня
У Рівному розпочала роботу виставка ескізів пам'ятника Степану Бандері
У Рівному розпочала роботу виставка ескізів пам'ятника Степану Бандері

31 травня 2018 року в Рівному розпочала роботу експозиція проектів пам'ятника Степану Бандері, що надійшли до розгляду журі конкурсної комісії, яку очолює голова фракції ВО "Свобода" у Рівненській міській раді Юрій Осіпчук. Всі охочі можуть ознайомитися із ескізами та лишити відгуки про них у Рівненському Міському Будинку Культури.

Загалом участь у конкурсному відборі беруть сім проектів постаменту провіднику Організації Українських Націоналістів Степану Бандері. Переможця ж обере спеціально створене журі, до складу якого увійшли митці, архітектори, історики, художники, депутати міської ради свободівець Юрій Осіпчук і Богдан Гапяк, секретар Рівнеради Сергій Паладійчук та голова Рівненської обласної організації ВО "Свобода" Олексій Бучинський. Для відзначення кращих проектів встановлено премії у двадцять, п'ятнадцять та десять тисяч гривень за перше, друг та треті місця відповідно.

"Представлені ескізи та макети абсолютно різні за своїми концепціями та стилями - від класицизму і до постмодернізму. Тому, гадаю, що перед журі постане складне завдання, адже обираючи пропозицію-переможця потрібно розуміти величину постаті Бандери у національно-визвольні боротьбі та сучасній історії України. Степан Андрійович не лише був провідником ОУН, а й нині є провідником ідеї українського націоналізму", - зазначив член конкурсного журі свободівець Олексій Бучинський.

Варто нагадати, що ініціатором рішення про зведення у Рівному повноцінного поставменту Степану Бандері був голова фракції ВО "Свобода" у міській раді Юрій Осіпчук, саме він очолив робочу депутатську групу з цього приводу, а нещодавно шляхом таємного голосування був обраний головою журі конкурсу на кращий ескіз за яким зведуть пам'ятник.

Прес-служба Рівненської обласної організації ВО "Свобода"