ВО "Свобода"

ENG

11 липня
Рівненські депутати-свободівці взяли участь у круглому столі "Волинь-43" - складова антиукраїнської пропаганди Польщі"
Рівненські депутати-свободівці взяли участь у круглому столі "Волинь-43" - складова антиукраїнської пропаганди Польщі"

11 липня 2018 року у Волинській обласні раді відбувся кругли стіл "Волинь-43" ‒ складова антиукраїнської пропаганди Польщі". У засіданні взяли участь науковці, експерти, представники місцевої влади, зокрема депутати-свободівці Рівненської обласної ради Олександр Савчук та Володимир Валявка і громадські організації Волинської, Львівської, Рівненської та Тернопільської областей.

Серед основних тем обговорення круглого столу "Волинь-43" стали причини та корені виникнення конфлікту, сприйняття польською стороною українського національно-визвольного руху 1940-1950хх років, проблеми вітчизняної та польської науки у дослідженні питань Волині тих років. Одним із ключових питань спілкування стали останні висловлювання та дії представників польської влади по відношенню до України та українців.

"На превеликий жаль, нині історію "Волині-43" у більшості подають лише з одного боку ‒ польського. Тому нам необхідно захищати історичну пам'ять та у жодному випадку не допускати антиукраїнських спекуляцій на цій темі. На початку цього року за сприяння обласної ради на Рівненщині презентували книгу "Волиняни про "Волинь-43". Її автор Іван Пущук увіковічнив більше семи тисяч свідчень очевидців тогочасних подій із понад двох тисяч населених пунктів. Згідно цих даних польська сторона більш ніж удесятеро перевищує власні втрати, при цьому забуваючи про факт окупацію північно-західних земель України та майже п'ятнадцять тисяч вбитих Армією Крайовою волинян-українців", - зазначив голова фракції ВО "Свобода" у Рівненській обласні раді Олександр Савчук.

На завершення заходу учасники круглого столу відвідали та вшанували пам'ять загиблих жителів нині не існуючого села Красний Сад. Населений пункт та майже всіх його мешканців сімдесят п'ять років тому знищила Армія Крайова та загони польських колоністів.

Прес-служба Рівненської обласної організації ВО "Свобода"