ВО "Свобода"

ENG

27 липня
За ініціятиви ВО "Свобода" Рівненська облрада вимагає відстоювати національні інтереси в питаннях історичної пам'яті
За ініціятиви ВО "Свобода" Рівненська облрада вимагає відстоювати національні інтереси в питаннях історичної пам'яті

27 липня 2018 року під час засідання чергової сесії Рівненської обласної ради депутати підтримали ініціятиву голови фракції ВО "Свобода" Олександра Савчука щодо резолюції та вимог круглого столу "Волинь-43", засідання котрого відбулося нещодавно у Луцьку.

Депутати просять Президента внести зміни до українського законодавства відповідно до пропозицій круглого столу. Зокрема наполегливіше відстоювати національні інтереси в питаннях історичної пам'яті, засудити політику колонізації, пацифікації та асиміляції українців, яку вела Річ Посполита в міжвоєнний і воєнний періоди. Також вимагають законодавчо закріпити кримінальну відповідальність за публічне заперечення злочинів польських окупантів та Армії Крайової на історико-етнічній території України. Окрім того, зважаючи на історичну правду, внести зміни до Закону України "Про правонаступництво України" та Конституції України, де визнати що Україна є правонаступником Держав, які існували на цій території впродовж тисячоліть.

Свободівець Олександр Савчук
Свободівець Олександр Савчук

"Це дасть змогу світовій спільноті усвідомити, що українці та їх предки не вели загарбницьких війн, а протягом тисячоліть боролися із загарбниками на своїй історичній Землі за свою волю та свободу. Лише тверда та принципова позиція української влади гарантує захист українських інтересів і припинення подальшої ескалації українофобських настроїв у Росії, Польщі та Угорщині", - зазначив під час виступу голова фракції ВО "Свобода" Олександр Савчук.

Прес-служба Рівненської обласної організації ВО "Свобода"